شرکت بایارطرح در سال 1377 تاسیس گردیده وهم اکنون با کادر مجرب و ورزیده متشکل از اساتید دانشگاه بعنوان هسته اصلی تحقیقات و توسعه و کارشناسان ارشد و متخصصان با تجربه مخابرات و برق در بخشهای تولید، تحقیق وتوسعه، اجرا و بازرگانی فعالیت می نماید.

شرکت بایارطرح با پشتوانه تجربه و تحقیقات سالیان متمادی، امروزه بعنوان شرکت پیشرو در شاخه ارتباطات رادیویی مایکرویو و IP  و مرجع صاحب نام در شاخه تقویت و توسعه شبکه موبایل و فیبرنوری درآمده است که در این خصوص ما اولین معرف و مجری پروژه های کلیدی تقویت پوشش در شبکه موبایل شرکت مخابرات ایران بوده ایم.

مدیریت این شرکتبا الگوقرار دادن راه حلهای تجربه شده در کشورهای پیشرفته و با پشتوانه علمی خود سعی دارد با انتخاب توانمندترین کمپانی های مرجع جهانی بعنوان همکار، بروزترین تکنولوژی را در تولید و ارائه خدمات بکار گرفته و نیازمشتریان را در تمامی زمینه ها با جدیدترین تکنولوژی موجود جهانی پاسخ دهد.

سیستم های RF بایارطرح در وسعت سراسر کشور و در سخت ترین شرایط کاری زیربار قرار گرفته و در این خصوص گستردگی پروژه های موفق در شرایط سخت و همچنین رضایت، اعتماد و رویکرد انحصاری مشتریان به محصولات بایارطرح از افتخارات این شرکت می باشد.

تحقیق، تولید، تهیه و توزیع سیستم های مایکرویورادیویی،  IP ، فیبرنوری، Access، تجهیزات تقویت شبکه موبایل، GPON ،FFTX زمینه های اصلی فعالیت شرکت بایار طرح بوده که در این راستا توسعه محصولات جدید، تقویت بازار داخلی و حرکت گام به گام به سمت بازار بین المللی از استراتژی های موثر این شرکت می باشد.

تازه ها :

سیستم BLC به منظور انتقال 30 خط ADSL بر روی یک زوج سیم مسی

 قرارداد 3 لینک مایکرویو با ترکیب 1+3 پر ظرفیت( 1Gbps ) بین جزایر کیش، هرمز و بندرعباس به بایارطرح ابلاغ گردید.                     

 پروژه Super WiFi بایار طرح   در   روستای  دول دیزج ارومیه  اجرا می شود.